Ślubny manicure, makijaż, fryzura – co pierwsze?

ślubny manicure

Ślubny Manicure


Ślub to wydarzenie na którym wszystko powinno być idealne, począwszy od sukni ślubnej, sali weselnej, orkiestry czy Dj-a i fotografa ślubnego, a kończąc na najdrobniejszych dodatkach, do nich zaliczamy fryzurę, makijaż i paznokcie.
Panny Młode, dużo wcześniej zastanawiają się jak będą wyglądać w tym dniu, jaka kolejność wykonywania?
Na pierwszy ogień powinny pójść paznokcie, spokojnie można zrobić je dzień lub dwa dni wcześniej, w salonie lub domowym zaciszu zrelaksować się przed tak ważnym dniem.

ślubny manicure


Fryzura czy makijaż?

To pytanie spędza sen z powiek Panien Młodych, odpowiedź jest prosta. Fryzura powinna być wykonana przed makijażem, ponieważ mycie włosów oraz preparaty nakładane na włosy mogą zniszczyć starannie wykonany makijaż. Po wykonaniu makijażu, już podczas przygotowań Pannie Młodej przyczepiany jest tylko welon.

paznokcie na ślub


Zdarza się, że Panna Młoda przychodzi do nas bez pomysłu na makijaż czy paznokcie i liczy na naszą pomoc, co wtedy?

Doświadczona makijażystka dobierze odpowiednie kosmetyki do rodzaju cery i walorów przyszłej Panny Młodej, bardzo ważny jest również makijaż próbny, klientka będzie mogła dosłownie przekonać się na własnej skórze jak czuje się w makijażu i jak z jego trwałością, oraz zasugeruje ewentualne zmiany.
Manicurzystka wykonując stylizację powinna zasugerować się kolorem dodatków, np bukietu, gdy ten jest wybrany ustalane są następne szczegóły, wykonać możemy mały ornament lub koronkę. Bardzo często jednak Panie wybierają klasyczne zdobienia takie jak nieśmiertelny french czy babyboomer.

Kwiaty 3D – bukiet na paznokciach.

Są Panny Młode, które chcą mieć piękne kwiaty podobne do tych w swoim bukiecie idealnie do tego nada się elastic gel. Paznokcie muszą być wyjątkowe i oryginalne, w wielu przypadkach stylizację wykańcza się cyrkoniami i kawiorem. Jako profesjonalistki musimy pomóc w dokonaniu wyboru i zrobić wszystko najlepiej jak potrafimy, dlatego warto już teraz przygotować (i poćwiczyć) ślubne wzorniki.

Wyjątkowość w każdym aspekcie.

Stylistka tworząc ślubną stylizację ma bardzo trudne zadanie, musi połączyć swoje pomysły z oczekiwaniami klientki uwzględniając swoje umiejętności oraz możliwości, które można wykonać na paznokciach przyszłej Panny Młodej, czy będę to paznokcie przedłużane czy może na naturalnej płytce? Przyglądając się portalom społecznościowym czy przeglądając printerest ciężko jest wybrać wzór, który będzie zdobił paznokcie w tak ważnym dniu. Dłonie są często fotografowane na sesjach ślubnych, więc tu nie może być żadnej wpadki.

paznokcie ślubne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *