Mobilna kosmetyczka – jak i kiedy zacząć w 2021

mobilna kosmetyczka

Co należy zrobić aby być mobilną kosmetyczką? Na pewno, na początku warto ukończyć szkołę kosmetyczną, odbyć kursy lub szkolenia. Szkół do jakich można się zapisać by zdobyć profesjonalną widzę o kosmetyce i kosmetologii jest sporo. -Zobacz Listę szkół kosmetycznych- Pamiętaj że praca kosmetyczki wiąże się z odpowiedzialnością za czyjeś zdrowie. A co jeśli jesteś samoukiem? Wtedy warto zagłębić się w prawie sanitarnym, oraz poznać tajniki zawodu. Możliwe że masz talent, ale przede wszystkim musisz pamiętać o zdrowiu i zaufaniu swoich klientek.

Spis Treści:

Ilość placówek które nauczają w kierunku szeroko pojętej kosmetyki i kosmetologii jest spora. Wyobraź sobie że każdego dnia setki kobiet i mężczyzn uczy się aby zostać profesjonalistą, wielogodzinne szkolenia, ćwiczenia i praktyka przybliża do celu. Część z nich chce pracować tylko w weekendy aby dorobić do pensji, jednak większość z nich marzy o tym aby otworzyć swój gabinet i pracować w systemie ” FULL TIME JOB”

Są też dobre informacje, rynek usług kosmetycznych w Polsce stale się powiększa, kosmetyczki mają duży wybór firm z których produktów będą korzystać, a ostatni czas pokazuje że Mobilne Usługi Kosmetyczne są dobrym wyborem, w czasie kiedy ludzie wolą pozostać w domu nie tracąc przy tym możliwości skorzystania z usług profesjonalisty. Kobiety coraz częściej decydują się zaprosić kosmetyczkę do swojego domu nie tylko na manicure / pedicure ale również na zabiegi upiększające twarz np henna brwi czy rzęs.

Mobilne Usługi Kosmetyczne – kosmetyczka w Twoim domu.

Nasze życie toczy się coraz szybciej, wpadamy w wir obowiązków i mamy coraz mniej czasu na spędzanie go w domu, z rodziną, na oglądaniu ulubionego serialu czy czytaniu nowej książki. Zamawiając mobilną kosmetyczkę zyskujemy cenny czas, który musielibyśmy poświecić na dojazdy, nie spędzamy czasu w salonie kosmetycznym lecz w zaciszu własnego domu. Mobilna kosmetyczka dojedzie w każde miejsce na ustaloną wcześniej, dogodną dla obu godzinę. W czasie kiedy Ty dokończysz ulubioną lekturę siedząc w ulubionym fotelu kosmetyczka zatroszczy się o Twój wygląd. Jakie to wygodne, prawda?

Mobilna kosmetyczka – zanim zaczniesz

Chcąc zacząć prace jako kosmetyczka z dojazdem do klienta, dobrze jest najpierw zrobić rozeznanie po okolicznym rynku, poznać konkurencję i dowiedzieć się podstaw czyli ile jest salonów kosmetycznych w Twoim mieście, jakie jest realne zapotrzebowanie na usługi, ile jest mobilnych kosmetyczek i w jakich cenach wykonują usługi. Oszacować swoje słabe i mocje strony oraz zagrożenia i możliwości. Jeśli mieszkamy w większym mieście, ilość kosmetyczek może być znacząco większa, natomiast jeśli mieszkamy na wsi i nie ma w pobliżu większych miast, a większość osób tam mieszkających to osoby starsze to możliwe, że oferowanie usług kosmetycznych nie będzie najlepszym pomysłem.

Jako mobilna kosmetyczka to Ty decydujesz jak pracujesz, ile, kiedy i za jakie pieniądze. Czy to będzie dodatkowa praca w weekendy i po godzinach by dorobić sobie do pensji, czy może chcesz to robić na pełen etat pracując w salonie i oferując usługi mobilne. Wybór należy do Ciebie. Posiadając mobilne usługi kosmetyczne koszty są odrobinę niższe, nie masz kosztów wynajmu lokalu, opłat za media, ale musisz mieć samochód, za zaoszczędzone pieniądze możesz rozwijać siebie i swoją firmę. Dobrą alternatywą dla obu opcji – swojego gabinetu i usług mobilnych może okazać się również podnajęcie stanowiska u kogoś w salonie.

mobilna kosmetyczka
mobilna kosmetyczka

Mobilna kosmetyczka – dofinansowanie

Jest możliwe otrzymanie dofinansowania z Powiatowego Urzędu Pracy na kosmetyczne usługi mobilne. Każdy Urząd Pracy ma własne warunki przyznawania dotacji, kwoty też mogą się różnić ale zazwyczaj można starać się o 20 tys pln. Najlepiej jest złożyć kompletny wniosek na początku roku kiedy mamy pewność, że Urząd dysponuje pieniędzmi na dotacje. Od złożenia dokumentów do PUP do otrzymania decyzji mija maksymalnie 30 dni.

Ogólne warunki przyznania dotacji w PUP ( warto sprawdzić jakie są dokładne na stronie lokalnego PUP):

  1. Nie możesz prowadzić dzałalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku.
  2. Jeśli miałaś wcześniej firmę, nie może ona być o tym samym PKD oraz nie możesz mieć zaległości finansowych względem US i ZUS.
  3. W ciągu ostatnich dwóch lat nie możesz być karanym.

To tylko niektóre z warunków które trzeba spełnić aby otrzymać dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej.

Na co można przeznaczyć pieniądze otrzymane z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Tu tak samo jak w przypadku warunków, każdy PUP ma własne zasady, w niektórych można za 50% otrzymanej kwoty kupić samochód lub telefon komórkowy czy laptop ale też dofinansowanie można w jakiejś części przeznaczyć na produkty, urządzenia, stolik lub biurko do manicure i wiele innych potrzebnych rzeczy by zostać kosmetyczką lub wyposażyć salon.

Minimalny czas prowadzenia działalności po otrzymaniu dotacji to 1 rok.

Mobilna kosmetyczka jakie PKD

PKD Mobilnych usług kosmetycznych

96.02.Z – fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne.

Mobilna kosmetyczka a kasa fiskalna

Kasa fiskalna jest wymagana przy prowadzeniu działalności o charakterze usług kosmetycznych, czy to przy nierejestrowanej dzałalności gospodarczej czy też prowadząc jednoosobową dzialalność gospodarczą musisz posiadać kasę fiskalną online. Podczas zakupu kasy fiskalnej możesz skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej.

Mobilna kosmetyczka a sanepid

Mobilny salon kosmetyczny nie wymaga zezwoleń od sanepidu, ponieważ zabiegi wykonywane są w domu u klienta. Warto jednak zawrzeć umowę ze szpitalem na dezynfekcję narzędzi lub kupić własny autoklaw.

Ile zarabia kosmetyczka

Zarobki mobilnej kosmetyczki są bardzo zróżnicowane, kwoty zależą od ilości klientów, miejscowości, kosztów związanych z dojazdem i prowadzoną działalnością. Mobilne kosmetyczki w dużych miastach potrafią zarabiać średnią krajową.

Podsumowanie

Zawód mobilnej kosmetyczki nie należy do najprostszych, oprócz ogromniej wiedzy i odpowiedzialności za zdrowie drugiej osoby, trzeba być rozeznanym w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, oraz niezłym specjalistom od marketingu, social media czy reklamy.

Aby dowiedzieć się więcej już dziś zapisz się na kurs manicure w promocyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *